Esivanemate fotode taastamine

Aeg on pöörata enam tähelepanu meie vanematele ning vanavanematele. Kui leiad albumist või pööningul tolmu kogumas enese jaoks tõeliselt olulise foto, mis paraku füüsiliselt kannatada on saanud, aitab Alkeemialabori digitaalse restauratsiooni teenus tuhmuvaid ning rebenenud mälestusi taaselustada! Abi saab ka siis, kui fotot katab osaliselt paspartuu, pilt on liimitud paksust papist alusele või on mõõtmed keskmisest suuremad. Digiteerida saab ka klaasnegatiive või hilisema ajajärgu värvilisi slaide. Käesolevad kolm restauratsiooniprotsessi läbinud fotot pärinevad eelmise sajandi algusest ning paberkujul ületab nende pikem külg 400 millimeetrit. Fotode digitaalne restaureerimine on võimalik isegi juhul, kui tulekahju on kujutise osaliselt hävitanud.
Peale taastamist saab omanik pildist algse kõrglahutusliku tõmmise koos restaureeritud koopiaga TIFF formaadis, millest on võimalik parandatud foto taaskord paberile kanda.
Oluline on siinkohal eristada kiiret pildiparandust, mis tehtud madala resolutsiooniga algmaterjalist, kasutades fototöötlusprogrammi automaatrežiime, tõelisest aeaganõudvast restauratsioonitööst, mis annab parima tulemi, säilitades seejuures maksimaalselt fotole omast autentsust.

Foto taastamine

FotoRest2

Comments are closed