Värsked ravitoimelised taimedestillaadid e-poes

Põdrakanep, hüdrosoolid Alkeemialabori e-poes

E-poodi on müügile jõudnud värsked ravitoimelised taimedestillaadid. Uute taimedena on sel suvel valminud hüdrosoolid angervaksast ja palderjanist. Angervaksa hüdrosoolist saab abi peavalu, palaviku, põletike ja dermatiidi puhul, taim on organismi puhastava, verd vedeldava toimega. Taimes sisalduva salitsüülhappe tugevalt põletikuvastane, kootav ning analgeetiline toime teeb angervaksa hüdrosoolist sobiliku vahendi haavaravis. Palderjanile on omistatud und soodustavat, rahustavat, antidepressiivset ning närvisüsteemi häireid kõrvaldavaid omadusi. Leevendab spasme, alandab vererõhku ning on kergelt valuvaigistav.

Fotol õitsev põdrakanep on hüdrosoolina asendamatu päikesepõletuse ennetamisel, kuna pärsib erüteemi, ehk nahapunetuse teket ja mis peamine – ei blokeeri UV-kiirgusspekti seda osa, mis aktiveerib D-vitamiini moodustumise naha kaudu. Tavakosmeetiliste päikesekaitsevahendite kasutamisel on oht D-avitaminoosi tekkeks, kuna rasvased ja toksilisi lisandeid sisaldavad kreemid blokeerivad suurema osa vajalikust kiirgusest ning tulemuseks on vajadus süüa talvel toidulisandina D-vitamiini õlikapslite näol, mida organism muide täielikult ei suuda omastada. Põdrakanepi hüdrosooli kasutades jõuab nahani eluks vajalik päikesekiirgus ning samas on hahk põletuse eest kindlalt kaitstud.
Põdrakanepi hüdrosooli toimet päikesekaitsevahendina on testitud ka Austraalia karmi päikese all, kus Euroopas müüdavad tugevamadki päikesekreemid hätta võivad jääda. Põdrakanepist valminud hüdrosooli kaitse nahale on piisav isegi sellise kiirgudoosi juures!
Juba põlenud nahale pihustades leevendab põdrakanepi hüdrosool koheselt põletusest tekkivat valu ning sügelustunnet ja hoiab ära hilisema naha koorumise.

Alkeemialaboris valminud hüdrosoolid on destilleeritud ainulaadse Ruhnu saare puhtast loodusest käsitsi korjatud, eluenergiast pakatavatest ravimtaimedest ning sisaldavad lisaks väekate taimede kontsentreeritud elujõule ja raviomadustele veel kamaluga spagüürilist oskusteavet.

Comments are closed