Hüdrosoolide ja destillatsiooniparaktikate esitlused

Vahepeal on toimunud mitu hüdrosoolide destillatsiooni esitlust, neist viimatine leidis aset Ruhnu saarel. Farmakognoosia professori Ain Raaliga ühiselt toimunud töötoas said osalejad ravimtaimi korjata ning nende taimede toimetest täpsemalt teada. Destillatsiooniprotsessi viisime läbi Cannabis sativa e. hariliku kanepi taimedega, mis olid kasvataja* (*mitte töötoa läbiviijad) poolt külvatud toidukauplusest ostetud seemnetest, millest arenevad taimed, juhul kui seemneid külvata, ei sisaldada illegaalsetes kogustes tetra-hüdro-kannabinooli, mis annab Indica variatsiooni taimedele neile omased toimed. Eesti Looduseuurijate Seltsi aastaraamatu 73. köide, mis kirjeldab Ruhnu saare loodust, nimetab looduseuurijat nimega Hildén, kes aastatel 1921-1925 viis saarel läbi uuringu, mille käigus avastas kasvamas Cannabis sativa. Hilisemates ega varasemates uuringutes kanepitaime Ruhnul kasvamas kirjeldatud ei ole, seega kultuuri kasvuaeg saarel jäi ilmselt lühidaks. Loodetavasti püsib seekordne entusiasm kauem ning leiab ka asjakohast toetust, kuna tegu on harukordselt laialdaste kasutusvõimalustega põllukultuuriga, millele tema kliiniliste näidustuste spekter lisab veelgi väärtust.

Destillatsiooni käigus valmis hüdrosool vaskmetallist destillatsiooniseadmes ning laboratoorsest klaasist destillaatoris, mis muudab taimedega toimuva silme ees vahetult nähtavaks. Osalejad panustasid innukalt kanepitaimede prepareerimisse ning katsetasid ja pärisid lisa jaheda auru kujul hingamisteedesse jõudva Achillea millefolium e. raudrohust valminud ravitoimelise hüdrosooli kohta, mis kohapeal näidistena teiste taimedestillaatide kõrval saada oli ja mille toimet ning aroominooti igaüks oma meeleorganitega tunnistada sai. Hüdrosoolide kasutamine nebulisaatoriks nimetatud inhalatsiooniseadmetes võimaldab hüdrosooli kui preparaadi efektiivselt manustamist hingamisteede põletike, samas ka palaviku või peavalu puhul. Inhalaatori eeliseks aurutamisele on veeauru moodustumine jahedas keskkonnas ultraheliresonantsi mõjul, mille võnkesagedus vedelikku ei kuumuta. Nii säilivad hüdrosoolis paremini eeterlikud komponendid, mis aurutades kuuma vett taimedele kallates või taimi vees kuumutades osaliselt lenduvad.

Fotod toimunust leiab sündmuse korraldaja FB-galeriist.

Järgmised ravitoimeliste taimedestillaatide esitlused toimuvad RuhnuRahu festivali ning Galaktilise suvefestivali raames!

Olge terved!

Comments are closed