Seenepäevad Tallinna botaanikaaias 13.-14.04

Seenepäevad, seeneniidistik, mütseel, seenekasvatus, töötuba, seenepakud

Taaskord on rõõm kutsuda kõiki seenehuvilisi Tallinna botaanikaaeda seenekasvatust õppima!

Mitmeid kõrgelt hinnatud söögiseeni ning tuntud ravitoimelisi seeni saab kasvatada koduaias. Looduspuhtal kasvualusel valminud seenekübarad on ühteaegu maitsvad ja tervislikud.

Botaanikaaias toimuvas töötoas saab seenehuviline õppida, kuidas seeneniidistikuga puupakke nakatada ja kuidas nakatatud pakke hooldada. Soovijatel on võimalus ise seenepakk valmistada ning see koduaeda kaasa viia. Lisaks saab teada, kuidas rajada aiamaale seenepeenar või kasvatada erinevaid seeni lausa linnakorteris.

Kasvatada saab kõrgelt hinnatud söögiseeni nagu šiitake (Lentinula edodes), eestlastele rohkem tuntud austerservikut (Pleurotus ostreatus) ning vähem tuntud kuningservikut (Pleurotus eryngii ), aga ka heade raviomadustega lakkvaabikut ehk reišit (Ganoderma lucidum). Tänavu on võimalik kasvama panna ka eriti omapärase narmalise viljakehaga maitsvat ning ravitoimega lõvilakk-korallnarmikut (Hericium erinaceus). Eraldi tasub mainida dekoratiivse bioluminestseeruva ehk helendava seenelihaga kirbet panelli (Panellus stipticus).

Kevadel töötoas nakatatud seenepakkudelt võib juba sügisel seenesaaki oodata.

Seenepäevadel botaanikaaias on soodushinnaga müügil seenemütseel nii tüüblitel, teraviljal-, kui vedelkultuurina ning seenekasvatuseks vajalikud tarbed. Arveldamine sularahas.

Töötuba on avatud 13. ja 14. aprillil kl. 12.00-16.00.

Ajakava:

kl. 12:00 loeng seenkasvatuse spetsiifikast, nakatusmeetoditest, kasvualustest (tasuta)

kl. 13:30 alustame seenepakkude nakatamisega (osalus eelregistreerimisega, hind 15.-)

kl. 12:00 on kõik lapsed oodatud seenekunsti töötuppa, kus lapsi juhendab disainer ja kunstnik Okeiko. Lastele on töötoas osalemine tasuta!

Sissepääs botaanikaaeda tavahinnaga (http://botaanikaaed.ee/). Seenepaku valmistamine töötoas maksab 15 eurot, mille eest saab värskelt lõigatud ning nakatamiseks ette valmistatud lehtpuupaku, seeneniidistiku omal valikul ja kõik vajalikud vahendid, paku botaanikaaias seeneniidistikuga nakatamiseks.
Neile, kes kohapeal seenepakku valmistada ei soovi, jagatakse tasuta infot ja juhendeid seente kasvatamiseks ja pakkude valmistamiseks mujal. Kõigil on võimalus osta kaasa seeneniidistikku.

REGISTREERIMINE:

Mõlemal päeval valmistatakse botaanikaaias kuni 60 seenepakku.
Kui soovid töötoas endale seenepaku valmistada, siis palun registreeru siin.

Osalustasu 15 eurot saab maksta kohapeal sularahas.

Küsimuste korral kirjuta kontaktivormi kaudu või esita küsimus FB kaudu seenepäevade leheküljel.

Seeneriigi saladustesse juhatab botaanikaaias Alkeemialabor.

Comments are closed