Seenekasvatuse töötuba botaanikaaias

Seenekasvatuse töötuba Tallinna Botaanikaaias Mitmeid kõrgelt hinnatud söögiseeni ning tuntud ravitoimelisi seeni saab kasvatada oma koduaias. Looduspuhtal kasvualusel valminud seenekübarad on ühtaegu maitsvad ja tervislikud.

Botaanikaaias toimuvas töötoas saab seenehuviline õppida, kuidas seeneniidistikuga puupakke nakatada ja kuidas nakatatud pakke hooldada. Soovijatel on võimalus ise seenepakk valmistada ning see koduaeda kaasa viia. Lisaks saab teada, kuidas rajada aiamaale seenepeenar või kasvatada erinevaid seeni lausa linnakorteri tingimustes.

Sordivalikus on kõrgelt hinnatud söögiseened nagu Šiitake (Lentinula edodes), eestlastele rohkem tuntud austerservik (Pleurotus ostreatus) ning vähem tuntud kuningservik (Pleurotus eryngii) kui ka võimsaim meditsiiniline seen lakkvaabik e. Reishi (Ganoderma lucidum). Eraldi väärib mainimist dekoratiivse bioluminestseeruva e. helendava viljalihaga kirbe panell (Panellus stipticus).

Kevadel töötoas nakatatud seenepakkudelt võib juba sügisel seenesaaki oodata.

Müügil on soodushinnaga seenemütseel nii tüüblitel kui teraviljal. Arveldamine sularahas.

Töötuba on avatud 08. ja 09. aprillil kl. 11.00-15.00.

Sissepääs botaanikaaeda tavahinnaga (vt. botaanikaaed.ee). Töötoas seenepaku valmistamine maksab 12 eur, mille eest saab värskelt lõigatud lehtpuupaku, seeneniidistiku omal valikul jt. vajalikud vahendid.
Neile, kes kohapeal endale seenepakku valmistada ei soovi, jagatakse tasuta infot ja juhendeid seente kasvatmiseks ja pakkude valmistamiseks.

REGISTREERIMINE:
Kohapeal valmistatakse kokku kuni 100 seenepakku.
Kui soovid töötoas endale seenepaku valmistada, registreeri ennast 100 aktiivse osaleja hulka!
Selleks saada kiri aadressil:

workshop@alkeemialabor.ee, kuhu kirjuta oma

Nimi
Perenimi
Telefoninimber

Osalustasu 12 eur saab maksta kohapeal sularahas.

Üritusega seotud küsimused võib esitada FB kaudu töötoa leheküljel või ülaltoodud e-posti aadressil.

Comments are closed