Seenekasvatuse töötoad Eesti Loodusmuuseumi seenefestivalil

15. septembril kell 12-18 vallutavad seened linna – esimest korda toimub seenefestival ehk üheks päevaks võtavad Laia tänava Tallinna vanalinnas üle igas vormis seened ja seene-teemad.
Festivali eesmärgiks on tõmmata tähelepanu seente mitmekesisusele ja erinevatele kasutusvõimalustele – seenemaailm on laiem kui söödavad-mittesöödavad seened ning me puutume nende eri vormidega oma igapäevaelus kokku rohkem kui arvata oskame. Lisaks juhib festival ka tähelepanu arukale looduses viibimisele ning kutsub inimesi üles kaasa mõtlema keskkonnasõbraliku mõtteviisi kujundamisele.

Alkeemialabor viib Seenefestivali raames läbi seenekasvatuse töötubasid, milles osalemine on festivali külastajatele tasuta.

Töötoas räägitakse seene elutsüklist eostest viljakehani, kirjeldatakse seejuures seenekasvatuse erinevaid etappe nagu:

*Seeneeostest niidistiku kasvatamine agarsöötmel või toitelahuses
*Seeneniidistiku paljundamine steriliseeritud teraviljal
*Kasvualuse nakatamine seenemütseeliga

Töötoas osalejad õpivad erinevaid inokulatsioonitehnikaid puupakkude ja hakkesubstraadi nakatamiseks. Valmistame kasvualused hinnatud söögiseente niidistikuga, valikus on Šiitake (Lentinula edodes), austerservik (Pleurotus ostreatus), Lõvilakk-korallnarmik (Hericium erinaceus).

Seenefestivalilt saab kaasa osta seeneniidtsikku maherukkil, tüüblitel ja vedelkultuurina ning seenekasvatuseks vajalikke vahendeid.

Rohkem infot festivali kohta: https://www.loodusmuuseum.ee/seenefestival
Seeneniidistikud: http://shop.alkeemialabor.ee/index.php?route=product/category&path=66

Comments are closed