Ravitoimeliste taimedestillaatide valmistamise töötuba RuhnuRahu’19 festivalil

RuhnuRahu 2019 festivali raames toimub 24.08 Liise talu hoovil ravimtaimedest hüdrosoolide e. spagüüriliste ravitoimeliste destillaatide valmistamise töötuba. Töötuba algab kell 13, osalus tasuta.

Kasutame alembilist vaskdestillaatorit ning klaasist laboriseadet, et ekstraheerida Ruhnu puhtas looduses kasvanud ravimtaimedest nende tervendav vägi aurdestillatsiooni meetodil.

Selleks prepareerime taimed ning täidame ja käivitame destillatsiooniseadmed. Räägime seejuures olulistest toimingutest ja võtetest, mis tagavad destillaadi tugeva toime ning pika säilivuse.
Protsessi käigus kontsentreerime taimedes sisalduvaid toimeaineid, mille tulemusel valmib looduspuhas ravitoimeline hüdrosool.

Hüdrosoolidel on laiad kasutusvõimalused – neid saab rakendada haavaravis, nahahaiguste ravis, põletushaavade ning päikesepõletuse puhul, reumaatiliste liigesevalude ning lihasvalude vaigistamiseks, erinevate põletike, köha ning palaviku puhul. Isegi juuksepiiri taastamiseks! Destillaate võib mõnede eranditega kasutada nii sees- kui välispidiselt, lisada toitudele maitsestamiseks ning toniseerivana, kasutada inhalaatoris või aroomidifuuseris, lisada sauna leilivette või pihustada otse kerisele, jpm.

Kohapeal saab osta Alkeemialabori hüdrosoole, mis on valminud erinevatest Ruhnul kasvavatest ravimtaimedest.

Rohkem infot festivali kohta: http://ruhnurahu.ee/kava
Rohkem infot hüdrosoolide kohta: http://alkeemialabor.ee/spaguuriline-meditsiin/

Comments are closed