Hüdrosoolide testrid Mahemarketis

Hüdrosoolid testritena MahemarketisMTÜ Ürdiparadiis eestvedamisel oli 4. aprillil Mahemarketis üles seatud Taimenurgake, kus oma koha leidsid ka Alkeemialaboris destilleeritud hüdrosoolid. Lisaks hüdrosoolidele said huvilised tutvuda looduspuhtast toorainest valminud kreemide, toonikute, lilleveega. Kohal olid loodustoodete valmistajad, kes jagasid lahkelt infot oma toodete päritolust ja valmimisprotsessist ning vahetasid omavahel väärtuslikke kogemusi.

Alkeemialaboris valminud hüdrosoolid on destilleeritud aurdestillatsiooni meetodil, kus veeaur tõuseb läbi purustatud taimeosasid sisaldava biomassimahuti ja jõuab kondensaatorini, võttes endaga kaasa veemolekulidele kinnituvad taimemassist välja aurustatud koostisained. Separaatoris eralduvad destillaadis eeterlikud õlid, kuid puhta õliga võrreldes väheses kontsentratsioonis sisaldub eeterlikku õli ka hüdrosoolis. See muudab hüdrosooli kasutamise võrreldes õliga turvalisemaks.

Hüdrosoolid testritena MahemarketisEpidermiliselt kasutamiseks sobivaks muudab hüdrosooli nõrgalt happeline koostis. Terve, kosmeetika- ja hügieenitoodetest mitte mõjutatud inimnaha pH-tase varieerub 4,5 ja 5 vahel, mis on soodus inimnahal sümbioosselt elavatele bakterikultuuridele. Hüdrosooli mõju on nahale hästi vastuvõetav, kuna see ei vii balansist välja naha mikrokliimat.

Veel võib Mahemarketisse kujundatud taimenurgast leida miniatuurseid haldja-aedu, mille roheliste lehtede vahelt huviline tänagi hüdrosoolide testrid leiab.

Comments are closed